وبلاگ

برترین برندهای هوشمند سازی ساختمان در دنیا

برترین برندهای هوشمند سازی ساختمان در دنیا

1.Siemens
زیمنس شرکتی چندملیتی است، که در سال ۱۸۴۷ توسط ارنست فون زیمنس در شهر برلین تاسیس شد. امروزه شرکت زیمنس در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی و نورپردازی، لوازم خانگی، انواع قطار، تجهیزات تولید برق، سیستم‌های خودکارسازی،اتوماسیون صنعتی، تجهیزات پزشکی و سامانه‌های اعلام حریق فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت در حال حاضر در بخش اتوماسیون ساختمان و هوشمند سازی تحت پروتکل های KNX، Bacnet و Lonworks ارائه می شود. محصولات شرکت از کیفیت بالایی برخوردار است که منجر به بالا بودن قیمت تجهیزات می شود و با توجه به مشکلات ناشی از تحریم ایران دسترسی به این محصولات با دشواری هایی همراه خواهد بود.


2. Schneider
اشنایدر الکتریک شرکتی فرانسوی است، که در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی، مهندسی برق، تجهیزات تولید، توزیع و انتقال انرژی الکتریکی فعالیت می‌کند.این شرکت در سال ۱۸۳۶ توسط جوزف اوژن اشنایدر تاسیس شد و در سال ۱۹۸۱ توسعه یافت. محصولات این شرکت در سیستم هوشمند ساختمان تحت پروتکل KNX تولید می شود. گستردگی محصولات این شرکت در بازار برق منجر به شناخت حداکثری مهندسین با این شرکت به واسطه محصولات غیر هوشمند آن شده است که نهایتا بر استفاده از تجهیزات هوشمند این شرکت نیز تاثیر گذار بوده است.


3.IBM
شرکت IBM به عنوان یکی از شرکت های فعال در زمینه هوشمند سازی در سال 1911 تاسیس شد. با توجه به تاسیس این شرکت بر پایه علوم کامپیوتری ، زمینه فعالیت این شرکت در بازار هوشمند به حوزه نرم افزار ها و زیر سیستم های اصلی مدیریت هوشمند ساختمان و شهر هوشمند و همچنین حوزه های IOT معطوف می شود . از این رو این شرکت با توجه به راهکار های خود شرکت هایی را جهت تامین سخت افزار معرفی می نماید. با توجه به آمریکایی بودن شرکت عملا همکاری با این شرکت در ایران بسیار مشکل می نماید.


4.Honeywell
شرکت هانیول در سال 1906 در آمریکا تاسیس شد. این شرکت در زمینه های مختلف فعالیت دارد و یکی از این زمینه ها هوشمند سازی و اتوماسیون می باشد. این شرکت در سال 1987 اولین محصولات خود را در زمینه ساختمان تحت عنوان سیستم های امنیتی وایمنی ارائه نمود و در سال 1995 محصولات خود را در زمینه کنترل هوشمند ساختمان و نیز صنعت ارائه نموده است. محصولات این شرکت بیشتر در زمینه BMS در بازار هوشمند سازی ساختمان قابل استفاده است.


5.ABB
ABB یک شرکت چندملیتی سوئیسی-سوئدی است، که دفتر مرکزی آن در شهر زوریخ قرار دارد و در سال 1988 رسما افتتاح شده و عمدتاً در زمینه‌های برق قدرت و تکنولوژی اتوماسیون فعالیت می‌کند. محصولات این شرکت تحت پروتکل KNX در بازار عرضه می شود. این شرکت با توافق صورت گرفته با شرکت Bosch، کلید های هوشمند خود را تحت برند Bosch به بازار عرضه می نماید و تمرکز خود را بر روی تجهیزات کنترلی تابلویی قرار داده است. این شرکت نیز نظیر دو شرکت قبلی دارای کیفیت خوب و هزینه های بالایی است


6.HDL
شرکت HDL در سال 1985 در چین تاسیس شد و در حال حاضر در بازار چین پس از شرکت Honeywell در زمینه هوشمند سازی پیشتاز است. این شرکت محصولات خود را به صورت بیسیم و باسیم و تحت پروتکل های KNX و BUS تولید می کند و با توجه به وجود درگاه های ارتباطی امکان ارتباط با سایر پروتکل ها نظیر Zigbee، Bacnet، Z-wave و ... را دارا می باشد. رنج گسترده محصولات و قیمت تمام شده محصولات این شرکت در حفظ کیفیت منجر به رشد سریع این برند در دنیا شده است.


7.Control4
شرکت Control4 در سال 2003 در آمریکا تاسیس شد و زمینه اصلی فعالیت آن بر روی هوشمند سازی ساختمان های مسکونی است. محصولات این شرکت از پروتکل Zigbee تبعیت کرده و امکان ارتباط با سایر پروتکل ها در آن دیده شده است. این شرکت دارای محصولات باسیم و بیسیم می باشد که استفاده از این برند را در ساختمان های ساخته شده میسر می سازد. عدم پشتیبانی مستقیم پروتکل های KNX و Bacnet منجر به عدم استفاده از این سیستم در سامانه BMS ساختمان می شود ولی از طرفی ارتباط این شرکت با تولید کننده های خاص محصولات خانگی نظیر تولید کننده گان سیستم های صوتی و تصویری منجر به استفاده بالای محصولات این شرکت در آمریکای شمالی شده است به طوریکه در سال های اخیر مقام اول برند های هوشمند آمریکا را نیز به خود اختصاص داده است. کیفیت مطلوب و مشکلات تحریم منجر شده است قیمت تمام شده این محصولات در ایران بالا باشد.


8.Berker
شرکت Berker با همکاری شرکت Hager نسبت به تولید محصولات هوشمند تحت پروتکل KNX در زمینه هوشمند سازی ساختمان فعالیت می کنند. کلید های شرکت Berker با توجه به طراحی خاص و منحصر به فرد آن منجر به جذب بسیاری از مشتریان پروژه های مسکونی شده است که از تمکن مالی خوبی برخوردار هستند. طراحی ویژه و کیفیت بالای کلید ها قیمت محصولات این شرکت را در بازار ایران به نسبت سایرین بالا می برد


9.Gira
یکی از بهترین تولید کنندگان محصولات KNX در دنیا را می توان شرکت Gira دانست که در سال 1905 تاسیس گردیده است. این شرکت بجز محصولات هوشمند دارای محصولات دیگری در زمینه برق ساختمان می باشد که با توجه به شناخت بین المللی که بر روی محصولات این شرکت وجود دارد نام Gira در کنار کیفیت بالای قطعات هوشمند فراگیر شده است. قیمت بالا و مشکلات تحریم منجر شده است قیمت محصولات این برند نیز در ایران افزایش یافته و در نهایت فروش آن را کاهش دهد.


10.Zipato
این شرکت در سال 2010 تاسیس شد .محصولات این شرکت بر اساس پروتکل Z-wave تولید می شود که به دلیل سبک طراحی و ویژگی ها مناسب فضا های مسکونی است. این شرکت دارای رنج کاملی از محصولات وایرلس برای خانه های هوشمند می باشد.